Bombë nga Spanja: Messi mund të largohet falas nga Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bombë nga Spanja: Messi mund të largohet falas nga Barcelona

08:30 | 07 Shtator 2019

Padyshim është lojtari me i mirë në botë.

Por Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona si futbollist i lirë.

Sipas mediave spanjolle, Messi mund të largohet nga katalunasit në çdo kohë që dëshiron.

Kontrata aktuale e yllit argjentinas skadon në vitin 2021 dhe nuk ka asnjë klauzolë.

Argjentinasi ka një marrëveshje me drejtuesit e klubit ku mund të largohet në rast se dëshiron të transferohet në një skuadër tjetër.

Komento: