Bombë nga Spanja: Milani po e forcon sulmin me dyshe prej 45 milionë euro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bombë nga Spanja: Milani po e forcon sulmin me dyshe prej 45 milionë euro

10:50 | 05 Maj 2021

AC Milan ka dy nënshkrime në mendje nga Serie A për të përforcuar departamentin e tyre sulmues këtë verë.

Katër ndeshja para mbylljes së sezonit, Milani nuk ka ide aktualisht nëse do të jetë në gjendje të llogarisë në të ardhurat shtesë që do të sillte një rikthim në Ligën e Kampionëve, por ata janë ende duke planifikuar për tregun e verës përpara, i cili mund të jetë më i e rëndësishme në vite.

Gazeta spanjolle ‘Mundo Deportivo’, raporton se qëllimi i Milanit është të fillojë fushatën e transferimeve të verës me dy lojtarë shumë të vlerësuar të Serie A, dy lojtarë të cilët tashmë kanë grumbulluar disa sezone në nivelin më të lartë në Itali.

Fjala është për Rodrigo de Paul, mesfushori argjentinas i Udineses dhe Josip Ilicic, sulmuesi slloven i Atalanta.

La Gazzetta dello Sport kohët e fundit raportoi interesimin e Milanit për De Paul, i cili vlerësohet në 40 milionë euro, ndërsa il Corriere della Sera deklaroi se Milani dëshiron të paguajë 5 milionë euro për Ilicic për shkak të moshës së lojtarit. /ORAinfo/

Komento: