Borini dhe Bonaventura më të mirët në fitoren e thellë të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Borini dhe Bonaventura më të mirët në fitoren e thellë të Milanit

16:15 | 07 Shtator 2019

Trajneri i Milanit, Marco Giampaolo përdori pushimin ndërkombëtar për të organizuar një miqësore mes anëtarëve të mbetur të skuadrës së ekipit të parë dhe skuadrës U18.

Ndeshja u luajt në orën 10:30 të mëngjesit në Milanello dhe, siç pritej, përfundoi shumë në favor të ekipit të parë, pasi ata mundën U18 me një rezultat 8-1.

Loja zgjati 60 minuta dhe u luajt në një fushë me përmasa më të vogla, me Simone Bassoli shënoi për të rinjtë e klubit, përcjell ORAinfo.

Shënuesit e golave për Milanin ishin si vijon: Fabio Borini (2), Luan Capanni, Marco Brescianini, Samu Castillejo, Davide Calabria, Giacomo Bonaventura dhe Giacomo Olzer.

Ekipi tani do të ketë dy ditë pushim para se të kthehet të martën më 10 shtator për një seancë në 16:30.

Kuqezinjtë janë në një pushim sezoni të hershëm pas fitores 1-0 të së shtunës kundër Brescia në San Siro, me një raund të ndeshjeve ndërkombëtare si në Evropë ashtu edhe në Amerikën e Jugut, ndër të tjera.

Si rezultat, 15 lojtarë u thirrën për detyrë ndërkombëtare nga vendet e tyre përkatëse, sipas faqes zyrtare të klubit. /ORAinfo/

Komento: