Breshër i madh, dëmtohen tokat bujqësore – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Breshër i madh, dëmtohen tokat bujqësore

22:44 | 14 Gusht 2019

Sot në vendin tonë ka pasur reshje shiu si dhe breshëri.

Vapa afrikane kishte kapluar vendin për disa ditë më radhë.

Mirëpo, pasditja e sotme ka gjetur vendin të kapluar nga shiu dhe breshëri.

Madje në disa vend breshëri ka shkaktuar edhe dëme të mëdha në toka bujqësore.

Në Rogovë të Hasit janë dëmtuar kulturat bujqësore nga breshëri.

Më poshtë mund të shihni dëmet që janë shkaktuar nga moti i ligë sot.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!