Chelsea bën gati ofertën për yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea bën gati ofertën për yllin e madh

00:05 | 25 Dhjetor 2019

Skuadra e Chelseas po bëhet gati për transferime të reja.

Chelsea kanë bërë gati një ofertë që do ta transferonte sulmuesin e RB Leipzig, Timo Werner.

Sipas Daily Express, blutë e Londrës janë duke kërkuar përforcimin e sulmit, duke ia bërë një partner Tammy Abraham, me Batshuayi dhe Olivier Giroud që kanë dështuar këtë sezon dhe pritet që të largohen në janar.

Werner është njëri prej sulmuesve më të mirë këtë sezon në Europë.

Ai ka shënuar 18 gola në 17 ndeshje në Bundesliga këtë sezon.

Komento: