Chelsea deklason Real Madridin për t’u kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea deklason Real Madridin për t’u kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve

23:00 | 05 Maj 2021

Rezultat i thellë

Chelsea ka fituar 3-1 me rezultat të përgjithshëm ndaj Real Madrid.

Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel shtë treguar shumë e sukesshme ndaj Real Madrid dhe kësisoj kanë arritur t’i eliminojnë ata, raporton lajmi.net.

Timo Ëerner zhbllokoi ndeshjen në minutën e 28-të, kur shënojë një gol sa ishte porta e zbrazët.

Me rezultat minimal, Chelsea mbylli pjesën e parë me rezultat pozitiv.

Në pjesën e dytë, ishte Thibaut Courtois heroi i ‘Los Blancos’ duke i shpëtuar ata disa herë nga pranimi i golave.

Megjithatë, belgu pësoi gol në minutën e 85-të, kur Mason Mount shënojë edhe një herë tjetër për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.

Më 29 maj do të përballen në finale Manchester City dhe Chelsea.

Komento: