Chelsea ‘dridh’ Milanin, po ia merr yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea ‘dridh’ Milanin, po ia merr yllin e madh

21:47 | 09 Shtator 2019

Chelsea mund të bëjë një veprim në janar për sulmuesin e Milanit, Krzysztof Piatek nëse ndalesa e transferimit të tyre rrëzohet.

Piatek u bashkua me kuqezinjtë në janar, duke arritur në një marrëveshje prej 35 milionë eurosh nga Genoa, ku ai pati një fillim shpërthyes për sezonin, përcjell ORAinfo.

Ai ka shënuar nëntë gola që nga ardhja e tij në San Siro, duke shënuar 22 gola të ligës në total sezonin e kaluar në të dy klubet, por që ka vuajtur disi nga një thatësirë që nga ajo kohë.

Piatek ka shënuar vetëm një gol në nëntë paraqitjet e tij të fundit konkurruese për kuqezinjtë, diçka që shqetëson tifozët.

La Gazzetta dello Sport të hënën deklaroi se Giampaolo po mendon të ndryshojë sistemin e tij paksa në mënyrë që të ndihmojë Piatek të dalë nga rënia e tij.

Sidoqoftë sipas MilanNeës i cili citon skuadrën nga Premier League Premier Chelsea mund të bëjë një lëvizje për Piatek pasi ata kanë nevojë për një qendërmbrojtës të ri.

Bosi i Blues Frank Lampard po kërkon gjithashtu një alternative për Tammy Abraham, duke marrë parasysh formën e përzier të Olivier Giroud dhe Michy Batshuayi. /ORAinfo/

Komento: