Chelsea- Hazard, vjen lajmi i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea- Hazard, vjen lajmi i madh

10:56 | 22 Tetor 2021

Chelsea kërkon rikthimin e Hazardit.

Klubi anglez, Chelsea thuhet se është duke konsideruar kthimin e belgut Eden Hazard nga Real Madridi.

Belgu u largua nga Stamford Bridge në kërkim të suksesit të mëtejshëm në La Liga me Los Blancos.

Por, ai është tronditur nga lëndimet e shpeshta që nga transferimi i tij, ndërsa Blutë kanë shijuar suksesin në Ligën e Kampionëve sezonin e fundit.

Megjithatë, dashuria mes klubit londinez dhe belgut nuk është venitur dhe ende është aktuale.

Tani, thuhet se mund të ketë një operacion për të përmbyllur qëndrimin e tij dërrmues në Santiago Bernabeu, me një rikthim në shtëpinë e tij të vjetër.

Sipas mediumit El Nacional, Chelsea po kërkon një rikthim të Hazardit nga Real Madridi.

Kthimi i Hazardit mund të tentohet në afatin kalimtar të janarit, por nëse nuk materializohet atëherë do provohet në verën e ardhshme.

Komento: