Chelsea ia terron Realit, po ia merr yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea ia terron Realit, po ia merr yllin e madh

23:00 | 20 Dhjetor 2019

Chelsea, raportohet se është një nga një numër i klubeve të Premier League, të cilët janë të interesuar të nënshkruajnë anësorin e Real Madridit, Vinicius Junior.

Ndërsa i riu ka një kontratë afatgjatë në Bernabeu, spekulimet vazhdojnë në lidhje me të ardhmen e tij për shkak të vetëm duke u përdorur në baza rrotulluese nga Zinedine Zidane,përcjell ORAinfo.

19-vjeçari ka bërë gjashtë startime dhe tetë paraqitje zëvendësuese në të gjitha garat këtë sezon, duke çuar në sugjerime që perspektiva mund të fitojë më shumë futboll të skuadrës së parë diku tjetër.

Sipas El Desmarque, Chelsea është një nga disa klubet angleze që dëshirojnë të sigurojnë një marrëveshje të përhershme ose të përkohshme për brazilianin./ORAinfo/

Komento: