Chelsea me fitore bindëse ndaj Barnsley – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea me fitore bindëse ndaj Barnsley

22:45 | 23 Shtator 2020

Chelsea deklason Barnsley, Havertz shënon ‘het-trik’.

Chelsea ka kaluar tutje në EFL Cup, pas fitores 6:0 ndaj Barnsley.

Ishte transferimi i kësaj vere, Kai Havertz, që pati ditën e tij, duke shënuar ‘het-trikun’ e parë për Chelsean.

Reprezentuesi gjerman shënoi në minutat 28’, 55’ dhe 66.

Tammy Abraham, Ross Barkley dhe Oliver Giroud ishin lojtarët e tjerë që shënuan në këtë fitore të thellë të Chelseas.

Tani Chelsea duhet të presë shortin për të mësuar kundërshtarin e radhës.

Komento: