Chelsea merr vendim të papritur për Havertz – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea merr vendim të papritur për Havertz

23:01 | 30 Shtator 2022

Pavarësisht se shënoi një gol fitues në finalen e Ligës së Kampionëve, Kai Havertz nuk i është afruar të justifikojë tarifën e madhe që Chelsea pagoi për të disa vite më parë.

Duke folur për GIVEMESPORT, Simon Phillips pohoi se blutë ka të ngjarë të dëgjojnë ofertat për gjermanin nëse betejat e tij me formën e tij vazhdojnë këtë sezon, përcjell ORAinfo.

“Mendoj se ky është një sezon pushimi për Kai Havertz”, tha ai. “Nëse ai nuk vazhdon të rritet dhe të përmirësohet, atëherë mendoj se Chelsea patjetër do të dëgjonte një ofertë të mirë nëse do të vinte nga Bayern Munich apo gjetkë”, përfundoi ai./ORAinfo/

Komento: