Chelsea po bëhet gati për një goditje tjetër të madhe – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea po bëhet gati për një goditje tjetër të madhe

16:08 | 07 Korrik 2020

Chelsea pranë një goditje tjetër të madhe në merkato.

Vera do të jetë mjaft e nxehtë për skuadrën e Chelseat.

Blutë deri tani kanë siguruar dy transferime, atë të Hakim Ziyech nga Ajax dhe Timo Ëerner nga RB Leipzig.

Por duket se planet e Frank Lampard nuk mbarojnë me kaq.

Eksperti i transferimeve, Nicholo Schira pretendon se Chelsea dëshiron Kai Havertz dhe janë në bisedime me agjentin e tij.

Skuadra londineze është e gatshme t’i ofrojë një kontratë 5-vjeçare lojtarit (8 milionë në vit) dhe në ditët e ardhshme do të hapin bisedime me Bayer Leverkusen.

Për momentin, drejtoresha e përgjithshme e Chelseat Marina Granovskaia udhëheqë garën për lojtarin gjerman.

Komento: