City e Liverpool në “luftë” për yllin e Fiorentinës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

City e Liverpool në “luftë” për yllin e Fiorentinës

23:00 | 21 Tetor 2021

Skuadrat e Premier League Manchester City dhe Liverpool pritet të kenë një avantazh në ndjekjen e yllit, Dusan Vlahovic në një transferim të mundshëm të janarit.

Kjo vjen nga La Nazione, të cilët pretendojnë se ‘gjysma e Evropës’ po shikon sulmuesin e Fiorentinës dhe një shitje në janar është sigurisht e mundur , përcjell ORAinfo.

Nëse serbi shitet në janar, klubet do të jenë të interesuar dhe Liverpool dhe Man City do të kenë një avantazh të qartë për shkak të gjendjes së tyre të shëndetshme financiare.

Vetëm ata do të jenë në gjendje të paguajnë shumën që Fiorentina dëshiron. Juventusi është i interesuar, por ata nuk do të jenë në gjendje të përballojnë tarifën. Bayern Munich dhe Borussia Dortmund gjithashtu e pëlqejnë atë, por edhe ata nuk do të jenë në gjendje të paguajnë atë që dëshiron Fiorentina./ORAinfo/

Komento: