Çka do të ndodh sot në Kosovë? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

08:18 | 08 Prill 2021

Ngjarjet e paralajmëruara për sot.

Nis vaksinimi i personave mbi 85-vjeç kundër COVID-19.

(Salla “1 Tetori” Prishtinë, ora 09:00)Konstituohet Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike.

(Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Kuvendi Komunal i Prizrenit mban mbledhje. (Objekti i Komunës Prizren, ora 10:00)

Kandidatët e pranuar për studime të doktoratës në Fakultetin Ekonomik në Universitetin e Prishtinës protestojnë para Rektoratit.

(Ora 12:00)Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media.

(Selia Qendrore e PDK-së, ora 13:00)Nënshkruhet memorandumi i mirëkuptimit në mes të KESCO dhe Qatar Charity për subvencionin e energjisë elektrike që do ta bëjë Qatar Charity për 700 përfitues (jetimë).

(“Swiss Diamond” Prishtinë, ora 15:00)Federata e Futbollit e Kosovës do ta mbajë Kuvendin e Rregullt të Punës. (FFK, Zoom, ora 17:00)

Komento: