“Çmendet” Milan, i thotë “JO” këtij sulmuesi

20:12 | 09 Dhjetor 2018

Meqë AC Milan filloi të luajë me formacionin, 4-4-2, Gattuso ka nevojë për një sulmues tjetër, i cili mund të japë frymë në Higuaìn dhe Cutrone.

Leonardo dhe Maldini e dinë këtë, prandaj, në përputhje me vendimin për fairplayin financiar nga Uefa, ata po lëvizin për të gjetur zgjidhje për ta transferuar një sulmues të klasit të lartë përcjell ORAinfo.

Zlatan Ibrahimoviç, mbetet qëllimi numër një, por rruga që çon në kthimin e suedezit është asgjë tjetër veçse e thjeshtë.

Los Angeles Galaxy ka një kontratë deri në 2019 me lojtarin dhe ata nuk duan që ai të lëvizë. Për këtë arsye, sulmuesit alternativë vlerësohen dhe pas Ibra, një tjetër ish Rossonero është duke u diskutuar, Alexandre Pato.

Në këtë rast, situata është e kundërta me atë të Ibrahimovicit: Suedezi është kërkuar nga Milani, braziliani kurrë nuk ka fshehur ëndrrën e kthimit në Milano dhe e ka propozuar veten disa herë.

Megjithatë, Pato, siç raportohet nga Calciomercato.com, nuk është një nga prioritetet në listën e Leonardo, edhe për shkak të vlerës së tij të lartë, pasi që Tianjin Quanjian kërkon 25 milionë euro për transferimin e tij.

Pato tani mbetet një jo, pa një ndryshim rrënjësor të kushteve ekonomike të marrëveshjes, rikthimi i brazilianit nuk do të ndodhë./ORAinfo/

Komento: