‘Çmenduria’ në Serie A: Allegri favorit për të zënë vendin e Contes tek Inter – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Çmenduria’ në Serie A: Allegri favorit për të zënë vendin e Contes tek Inter

11:13 | 11 Korrik 2020

E papritur: Allegri favorit për të zënë vendin e Contes tek Inter.

Raportet e mëngjesit në mediet italiane bëjnë të ditur se Inter janë t’i drejtohen Massimiliano Allegrit, nëse ndajnë rrugët me Antonio Conten në fund të sezonit.

Inter janë të sigurt, por të sigurt për një vend në Ligën e Kampionëve pasi gara e tyre për titull është shkatërruar javëve të fundit, duke lënë pikë në përballjet me Sassuolon, Bologna dhe Verona.

Sportmediaset dhe Tuttosport paralajmërojnë se Conte mund të largohet nëse ai nuk mbështetet mjaftueshëm në tregun e transferimeve këtë verë.

Me Allegrin të papunë dhe disponueshëm për t’u angazhuar, Inter konsideron 50 vjeçarin si një favorit të fortë për të zëvendësuar Conten.

Ish trajneri i Milanit mori drejtimin e Juventusit në verën e vitit 2014 pas tërheqjes së Contes, duke përmendur gjithashtu mungesën e mbështetjes financiare.

Nëse Allegri zgjidhet nga drejtuesit ‘zikaltër’, ai do të bëhej vetëm trajneri i tretë në histori që drejton Juventusin, Milanin dhe Interin, pas Giovanni Trapattoni dhe Alberto Zaccheroni.

Komento: