Commisso komplimenton pronësinë ‘e fortë’ të Milanit ndërsa spekulimet e Chiesa dhe Milenkovic rriten – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Commisso komplimenton pronësinë ‘e fortë’ të Milanit ndërsa spekulimet e Chiesa dhe Milenkovic rriten

13:04 | 18 Shtator 2020

Pronësia dhe menaxhimi i Milanit kanë marrë një kompliment nga presidenti i Fiorentinës Rocco Commisso në lidhje me projektin e tyre.

Ekziston një bollëk spekulimesh mediatike që sugjerojnë se boshti midis Milanit dhe Fiorentinës për momentin është shumë i nxehtë, me sugjerime se Rossonerët po synojnë dyshen e yllit të La Viola, Nikola Milenkovic dhe Federico Chiesa, plus ndoshta edhe kapitenin gjerman Pezzella.

Commisso – i cili në të vërtetë thuhet se ishte afër blerjes së Milanit në një moment – është një negociator i ashpër dhe nuk do të lejojë asetet e tij të rinj të çmuar të largohen lehtë ose me çmim të ulët, megjithatë ai sugjeroi që Milani të kishte mjetet për të përmbushur kërkesat e tij, përcjell ORAinfo.

Biznesmeni italo-amerikan foli për pronësinë e Rossonerëve gjatë një interviste me La Gazzetta dello Sport që u lëshua në edicionin e së Premtes dhe komentet e tij u transkriptuan nga MilanNews.

“A është grupi Elliott i gatshëm ta rikthejë Milanin në nivele të larta? Milani ka një pronësi të ndryshme, por është një pronësi e fortë”, tha ai.

“Ata bënë disa ndryshime të rëndësishme. Mendoj se Milani dëshiron të rikthehet në majë”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: