Danimarkë- Rusi, mbyllet pjesa e parë me një gol – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Danimarkë- Rusi, mbyllet pjesa e parë me një gol

21:55 | 21 Qershor 2021

Danimarka e mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj Rusisë.

Danimarka është duke e mposhtur Rusinë me rezultat minimal 0 – 1.

Skuadra daneze është duke shkëlqyer dhe me plotë meritë është në avantazh, shkruan lajmi.net.

Ishte Damsgaard që realizoi një supergol duke lënë të shtangur portierin me një gjuajtje nga lartësia (38′).

Ky gol doli të jetë i vetmi në pjesën e parë, edhe pse dy skuadrat kanë pasur disa raste të mira.

Rezultati i pjesës së parë: Rusi 0 – 1 Danimarkë.

Komento: