Dashuria e parealizuar, gyshja pranon letër dashurie nga ish i fejuari 77 vite pas ndarjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Dashuria e parealizuar, gyshja pranon letër dashurie nga ish i fejuari 77 vite pas ndarjes

13:03 | 24 Janar 2019

Një grua 99 vjeçare ka marrë një letër dashurie nga ish i dashuri i saj, 77 vite pasi që ai u zhduk në shërbim gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Phyllis Ponting ka pranuar letrën e dorëshkruar që ishte gjetur në një anije transportuese, që mendohej të ishte fundosur në vitin 1941, shkruan The Independent, raporton ORAinfo.

Mesazhi i fundit që Ponting i kishte dërguar të fejuarit të saj të atëhershëm, Bill Walker ishte një “Po” për propozimin e martesës. Mungesa e përgjigjies nga ana e Walker e kishte bërë Phyllis të mendonte se ai kishe ndërruar mendjen.

“Unë nuk besoj që Bill të jetë gjallë”- thotë 99 vjeçarja, “përndryshe do ta kisha parë afër shtëpisë time në Roseland Avenue. Ai më ka dashur shumë”- shton ajo.
Ponting u martua më pas dy herë dhe pati katër fëmijë. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!