Deputetja e LDK-së: Albin Kurti është veçse një dictator – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Deputetja e LDK-së: Albin Kurti është veçse një dictator

22:37 | 24 Nëntor 2020

Deputetja e LDK-së e quan Albin Kurtin diktator.

Deputetja e LDK’së, Valentina Bunjaku, ka thënë se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është diktator.

Sipas saj, Kurti ka tentuar ta kontrollojë LDK-në, por që siç thotë ajo nuk ja ka arritur.
“A duhet ta përsëris disa herë, Albin Kurti është veçse një diktator. Ai është munduar ta kontrollojë LDK’në nga pozita e tij që ne ja kemi ofruar, por këtë nuk e lejon LDK-ja”, ka thënë Bunjaku në Kanal10.

Ndër të tjerash, ajo ka mbrojtur edhe deklaratat e Driton Selmanajt, duke thënë se deklaratat e tij për të pagjeturit janë shtrembëruar dhe janë përdorur nga të tjerët.

Komento: