Dëshira e çmendur e Ibrahimovicit për të luajtur me Milanin në Ligën e Kampionëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dëshira e çmendur e Ibrahimovicit për të luajtur me Milanin në Ligën e Kampionëve

11:02 | 18 Tetor 2021

Zlatan Ibrahimovic është i vendosur të bëjë shenjën e tij në Ligën e Kampionëve pas pesë vjetësh pas golit të tij të fundit në kompeticion.

Ibrahimovic hyri në fazat e fundit të fitores 3-2 të Rossonerëve kundër Hellas Verona, duke përfunduar kthimin e tij nga inflamacioni i Akilit, dhe tani il Corriere dello Sport (nëpërmjet MilanLive) shkruan se suedezi është gati për Ligën e Kampionëve pasi humbi ndeshjen me Liverpoolin dhe Atletico Madrid, përcjell ORAinfo.

Ibrahimovic nuk ka luajtur Ligën e Kampionëve si protagonist për një kohë të gjatë me paraqitjen e tij të fundit në kompeticion në Nëntor 2017 gjatë udhëtimit të Manchester United në Basel dhe golin e tij të fundit që erdhi në Prill 2016 kundër Manchester City në çerekfinale për PSG.

Ende nuk është e sigurt nëse Ibra do të fillojë nga minuta e parë kundër Portos apo nëse ai ende do të zbresë nga stoli, por është e qartë se ai po lufton me Olivier Giroud për një vend.

Pioli do të vendosë vetëm sot pas stërvitjes nëse do të mbështetet në dëshirën e çmendur të Ibrahimovic ose do të përdorë përsëri francezin. /ORAinfo/

Komento: