Dortmund kërkoi 100 milionë, Chelsea merr vendimin për Sanchon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dortmund kërkoi 100 milionë, Chelsea merr vendimin për Sanchon

19:34 | 26 Dhjetor 2019

Chelsea merr vendimin për Sanchon.

Klubi nuk do ta plotësojë kërkesën e Borussia Dortmund për adoleshentin, Jadon Sancho.

Blutë nuk do të paguajnë 100 milionët e kërkuar për të, shkruan Daily Express, pasi që kjo duket një shumë e ekzagjeruar nga drejtuesit e klubit nga Londra.

Edhe raportimet e fundit kanë qenë që nëse Dortmund nuk do ta zbres çmimin për futbollistin, ata do të kthejnë sytë nga Ëilfred Zaha dhe Timo Werner.

Komento: