Dortmund refuzon ofertën e Unitedit për Sanchon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dortmund refuzon ofertën e Unitedit për Sanchon

21:31 | 29 Shtator 2020

Dortmund refuzon 80 milionë euro nga Manchester United për Sancho.

Oferta besohet se ka qenë më e lartë se 100 milionë euro me bonuse

Borussia Dortmund ka refuzuar ofertën zyrtare te Manchester United për Jadon Sancho, sipas asaj që shkruan Sky Germany.

Djajtë e kuq kanë ofruar 80 milionë euro plus 20 milionë të tjera bonuse për yllin anglez, për të cilin Dortmund beson se do të qendrojë edhe një sezon në skuadër.

Sancho dhe Manchester United thuhet se kanë marrëveshje me njëra tjetrën por që Dortmund nuk e pranon pos shumën që ata e kanë caktuar më parë për lojtarin.

Komento: