Drejtuesit e Milanit në takim për Tonalin, detajet e fundit nga Casa Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Drejtuesit e Milanit në takim për Tonalin, detajet e fundit nga Casa Milan

18:58 | 10 Qershor 2021

AC Milan është afër një marrëveshjeje të plotë me Brescia për ta transferuar Sandro Tonali në San Siro.

Askush nuk i ka vënë në dyshim cilësitë e Tonalit dhe as potencialin e tij për t’u bërë një lojtar i lartë, por sezoni i tij i parë me Milan ishte kryesisht i paqëndrueshëm, përcjell ORAinfo.

Rossonerët kanë reflektuar në faktin se ata ranë dakord për një hua me mundësi për të blerë për një total prej 25 milionë euro duke përfshirë bonuse, plus një tarifë kredie prej 10 milionë euro që është paguar tashmë.

Sipas raporteve të fundit nga Italia, Milani ka zhvilluar bisedime me Brescia sot për të provuar dhe përcaktuar operacionin dhe pritet të mbyllet me një total prej 25 milionë euro.

Në këtë marrëveshje pritet të hyjë edhe lojtari më kryesor i Primavera Giacomo Olzer, i cili pritet të transferohet në Brescia në një bazë të përhershme, por me Milanin që ka një klauzolë blerjeje. /ORAinfo/

Komento: