Dy lojtarët e Milanit hyjnë në historinë e Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dy lojtarët e Milanit hyjnë në historinë e Seria A

20:25 | 25 Dhjetor 2019

Pas një gjashtë muajsh të parë të suksesshëm me klubin, Lucas Paqueta dhe Kris Piatek nuk kanë arritur të përmbushin pritjet e këtij sezoni.

Prandaj, në javët e fundit, ka pasur bisedime për një largim të mundshme për të dy, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, kur Milano i nënshkroi ato në Janar të këtij viti, ata bënë dy investime shumë të mëdha. Siç theksohet në uebfaqen e Gianluca Di Marzio sot, të dy janë nënshkrimet më të shtrenjta të janarit në historinë e Serie A.

Me fjalë të tjera, do të ishte dështimi nëse kuqezinjtë lirojnë të dy, vetëm një vit më vonë. Paqueta kryeson listën, duke kushtuar gjithsej 38.4 milion €, ndërsa Piatek arriti nga Xhenova për një total prej 38 milion €./ORAinfo/

Komento: