E papritur: Andrea Pirlo merr drejtimin e gjigantit europian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E papritur: Andrea Pirlo merr drejtimin e gjigantit europian

13:10 | 16 Shtator 2021

Lajm bombastik: Andrea Pirlo merr drejtimin e gjigantit europian.

Andrea Pirlo i rikthehet futbollit.

Ish-trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo duket se nuk do të qëndroj për shumë gjatë jashtë fushave.

Pirlo u shkarkua nga Juventusi në qershor pas rezultateve të dobëta si trajner i Biankonerëve.

E përditshmja katalanase Sport, ka lëshuar një lajm bombastik duke raportuar se Andrea Pirlo mund ta merr drejtimin e Barcelonës.

Barcelona mbrëmë u turpërua nga Bayerni në Ligën e Kampionëve dhe Joan Laporta është duke menduar për shkarkimin e Ronald Koeman.

Blaugranët janë në kërkim të një trajneri dhe i preferuari i Laportas, Xavi nuk është shprehur ende i gatshëm për tu ulur në stolin e Barcelonës.

Laporta ka kthyer vëmendjen kah Pirlo, pasiqë beson se filozofia e tij përshtatet me stilin e lojës që luan Barcelona.

Sport, shkruan se Andrea Pirlo për momentin është favoriti kryesor për tu ulur në stolin e Barcelonës.

Komento: