E papritur, ja ku po transferohet Mertens – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E papritur, ja ku po transferohet Mertens

15:44 | 24 Janar 2020

AS Monaco, janë të interesuar të firmosin sulmuesin e Napolit, Dries Mertens, në verën e vitit 2020.

Belgu është në vitin e fundit të kontratës së tij me Napolin dhe besohet se ai nuk do të zgjasë qëndrimin në klubin e tij aktual,përcjell ORAinfo.

Prandaj, sipas raportit të fundit, Monaco ka treguar interesin e tyre për të nënshkruar Mertens gjatë verës si një agjent i lirë dhe tashmë i ka ofruar atij kontratë dy vjeçare me vlerë 5 milion euro pagë në sezon.

32-vjeçari ka qenë në Napoli që nga vera e vitit 2013 kur u transferua nga klubi holandez PSV Eindhoven për një tarifë transferimi të raportuar prej 9.5 milion €./ORAinfo/

Komento: