Edhe Man City hy në garë për talentin nga Bundesliga – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Edhe Man City hy në garë për talentin nga Bundesliga

19:39 | 22 Maj 2020

Pas Chelseas dhe Liverpoolit, edhe Manchester City po shpreh interesim të madh për Kai Havertzin.

Pep Guardiola do të bëjë çmos që ta ketë në skuadër talentin 20 vjeçar, sipas the sun.

Talenti i Leverkusen ka kohë që monitorohet nga shumë klube, derisa edhe vet dëshiron të ndërrojë ambient dhe ligë gjithashtu.

Përveç tyre, raportohet se për gjermanin interesohet edhe Manchester United, që ka kohë që po e ndjekin në Bundesliga.

Komento: