Ekipi i njohur spanjoll rikthehet në La Liga brenda 10 muajve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ekipi i njohur spanjoll rikthehet në La Liga brenda 10 muajve

22:29 | 08 Maj 2021

Brenda 10 muajve ekipi i njohur spanjoll rikthehet në La Liga

Një barazim 0-0 ndaj Real Zaragozas vulosi promovimin e Espanyolit në LaLiga Santander sot, dhjetë muaj pas rënies së tyre nga elita e futbollit spanjoll.

Klubi katalanas kaloi vetëm një sezon në rangun e dytë të futbollit spanjoll, përcjell Gazeta Express.

Deri më tani Espanyol ka grumbulluar 78 pikë nga 38 ndeshje, duke fituar 23, duke barazuar nëntë dhe duke humbur gjashtë prej tyre.

Komento: