‘Euro 2020’ nis me 16 mijë spektatorë, 7 mijë do të jenë italianë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Euro 2020’ nis me 16 mijë spektatorë, 7 mijë do të jenë italianë

23:39 | 10 Qershor 2021

Itali-Turqi është ndeshja hapëse e Kampionatit Europian të Futbollit, i cili do të nisë mbrëmjen e së premtes në orën 21:00 dhe do të luhet në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Ceremonia hapëse e Euro 2020 do të nisë që në orën 19:00, ndërsa mësohet se të pranishëm në stadium do të jenë 16 mijë spektatorë nga të cilët do të jenë 7 mijë italianë, 3 mijë shtetas turq, ndërsa 6 mijë nga shtete të tjera.

Komento: