Festa e pavarësinë e ShBA-së, ambasadori amerikan vallëzon me vajzat e Presidentes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Festa e pavarësinë e ShBA-së, ambasadori amerikan vallëzon me vajzat e Presidentes

00:00 | 02 Korrik 2022

Edha pak ditë SHBA feston pavarësinë.

Në një ambient të ngrohtë e dekorues, Ambasada Amerikane ftoi shumë mysafirë nga jeta politike, shoqërore e kulturore për të festuar 246 vjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Aty u pa presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me bashkëshortin dhe dy vajzat e saja, si dhe kryeministri Kurti me bashkëshorten e tij.

Në fotografitë e shpërndara nga Jeff Hovenier në rrjetin social Twitter shihet ambasadori amerikan duke vallëzuar me vajzat e Presidentes Osmani.

Po ashtu, afër tyre gjendet edhe vetë Presidentja Osmani.

Komento: