Fjalët e para të Fonsecës pas zyrtarizimit se do të largohet nga Roma në fund të sezonit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Fjalët e para të Fonsecës pas zyrtarizimit se do të largohet nga Roma në fund të sezonit

13:41 | 04 Maj 2021

Vjen reagimi i Fonsecës pas zyrtarizimit se do të largohet nga Roma në fund të sezonit.

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca do të largohet nga klubi pas sezonit aktual.

Giallorossi konfirmoi se trajneri nuk do të qëndrojë përtej sezonit, me Romën që aktualisht gjendet në pozitën e shtatë në Serie A dhe me një humbje 6:2 ndaj Manchester United në ndeshjen e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës.
Fonseca arriti në korrik 2019 dhe 48-vjeçari ndihmoi La Lupa në vendin e pestë në Serie A dhe në raundin e 1/8 në Europa League sezonin e kaluar.

Ai ka luftuar për të zënë një nga katër vendet e para në Serie A këtë sezon, por ka ndihmuar Giallorossi të përparojnë në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

“Në këto dy vjet kemi përjetuar ulje dhe ngritje,” tha trajneri në faqen zyrtare të klubit. “Por unë gjithmonë kam dhënë më të mirën time për këtë klub dhe për këtë qytet, i cili më ka mirëpritur shumë mirë.

“Unë dua të falënderoj të gjithë tifozët e Romës, njerëzit që punojnë me ne në Trigoria, lojtarët, ata që na kanë mbështetur në këtë rrugë, në veçanti Dan dhe Ryan Friedkin për mbështetjen e tyre të vazhdueshme që kur ata mbërritën dhe Tiago Pinto, një profesionist i shkëlqyeshëm , të cilit i uroj më të mirën në rrugën tuaj me këtë klub.

“Ne ende kemi lojëra shumë të rëndësishme për të fituar këtë sezon dhe ne do të japim më të mirën tonë, si gjithmonë. Faleminderit, Romë”.

Komento: