Formacionet zyrtare: Kosova – Gambia, Bernard Challandes me befasi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Formacionet zyrtare: Kosova – Gambia, Bernard Challandes me befasi

18:24 | 11 Qershor 2021

Kosova – Gambia: Challandes i jep debutimin Halimit.

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e dytë miqësore në Antalia, ku do të takohet me Gambinë.

Përzgjedhës Bernard Challandes për këtë ndeshje ka zgjedhur të luajë me shumicën e futbollistëve që luajnë në Evropë.

Në portë do të jetë Betim Halimi, që është një debutim për të me fanellën e Kosovës.

Në mbrojtje do të jenë Armend Thaqi, David Domgjoni, Lavdim Hajruallu dhe Destan Bejselmani.

Mesfusha do të përbëhet nga Florian Loshaj, Donat Rrudhani dhe Eroll Zejnullahu. Sulmi i është besuar treshes Mirlind Daku, Jetmir Topalli dhe Liridon Balaj.

Gambia shihet si një kombëtare solide.

Kosova: Halimi, Thaqi, Domgjoni, Hajrullahu, Bajselmani, Loshaj, Zejnullahu, Balaj, Rrudhani, Topalli, Daku.

Komento: