Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Veronas, ka shumë mungesa – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Veronas, ka shumë mungesa

10:34 | 14 Tetor 2021

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli do të detyrohet të bëjë disa ndryshime për ndeshjen e së shtunës kundër Hellas Verona në San Siro.

Theo Hernandez (Covid), Mike Maignan (jashtë pas operacionit), Alessandro Florenzi (pas operacionit), Alessandro Plizzari (pas operacionit), Tiemoué Bakayoko (problem muskulor), Rade Krunic (problem muskulor) dhe Junior Messias (problem muskulor) të gjithë mungojnë në ndeshjen e së shtunës.

MilanNews shkruan se Ciprian Tatarusanu duhet të fillojë në portë, pastaj një tifoz i formuar nga Pierre Kalulu (por kujdes për Kalabrinë), Fikayo Tomori, Alessio Romagnoli (Kjaer të pushojë) dhe Fode Ballo-Toure.

Në mesfushë duhet të jenë Sandro Tonali dhe Franck Kessie, me Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz dhe Rafael Leao që mbështesin qendërsulmuesin, i cili duhet të jetë Ante Rebic.

Olivier Giroud pritet të luajë në pjesën e dytë.

Formacioni i mundshëm i Milanit (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Ballo-Toure; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Brahim Díaz, Leeo; Rebic. /ORAinfo/

Komento: