Franca gjen zëvendësuesin e Deschamps – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Franca gjen zëvendësuesin e Deschamps

16:26 | 20 Dhjetor 2019

Drejtori i trajnerit të Francës, Didier Deschamps beson se trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane do të udhëheqë fituesit e Kupës së Botës 2018 herët a vonë.

Zidane është në aventurën e tij të dytë në krye të Madridit, pasi u kthye në mars pasi u tërhoq në maj 2018 pas tre triumfeve radhazi të Champions League dhe një titull të La Liga mes trofeve të tjera, përcjell ORAinfo.

Francezi dhe ish-kapiteni i Les Bleus, i cili fitoi Kupën e Botës 1998, prej kohësh është shpallur si zëvendësimi i Deschamps./ORAinfo/

Komento: