Futbollisti i Barcelonës ka klauzolë që vlen 1 miliard – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Futbollisti i Barcelonës ka klauzolë që vlen 1 miliard

18:09 | 14 Tetor 2021

Pedri, ka nënshkruar një kontratë të re me Barcelonën, me 18-vjeçarin që ka rënë dakord për kushte të reja në Camp Nou deri në verën e vitit 2026-plus një klauzolë lirimi prej 1 miliardë eurosh.

Barcelona e tërhoqi Pedrin vetëm nga Las Palmas në verën e vitit 2020, me 5 milionë euro,përcjell ORAinfo.

I riu me vlerësim të lartë doli i suksesshëm në Camp Nou dhe bëri 52 paraqitje gjatë fushatës së tij debutuese. U shënuan katër gola, ndërsa thirrja ndërkombëtare me Spanjën erdhi në rrugën e tij në mars.

Pedri më pas u përfshi në skuadrën e Luis Enrique për Euro 2020 dhe fitoi çmimin Lojtari i Ri i Turneut./ORAinfo/

Komento: