Garë e madhe mes Arsenalit dhe Tottenhamit për këtë lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Garë e madhe mes Arsenalit dhe Tottenhamit për këtë lojtar

09:06 | 31 Gusht 2019

Arsenal dhe Tottenham janë futur në garë për një lojtar.

Arsenali është duke garuar me Tottenhamin për transferimin e yllit të Rennes, Eduardo.

16-vjeçari dha një shfaqje marramendëse kundër Paris Saint-Germain të Dielën për të ndihmuar skuadrën e tij në një fitore 2-1 kundër kampionëve të Ligue 1.

Camavinga cili u bë lojtari i parë i lindur në 2002, që filloi një ndeshje në ndonjë nga pesë ligat më të mira të Evropës sezonin e kaluar, gjithashtu ka tërhequr vëmendjen e Manchester Cityt dhe Unitedi.

Sipas L’Equipe, Gunners dhe Spurs bënë oferta për të nënshkruar të riun këtë verë, por Rennes i refuzoi.

Komento: