Gazetari i famshem britanik e quan Djokovicin kopil dhe patetik – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gazetari i famshem britanik e quan Djokovicin kopil dhe patetik

23:46 | 31 Korrik 2021

Gazetari dhe prezantuesi i famshëm britanik, Piers Morgan e ka quajtur tenistin serb kopil dhe patetik.

Djokovic humbi sot në luftë për medaljen e bronztë nga spanjolli Pablo Carreno dhe mbeti pa medalje në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Sjellja patetike e kopilit nga Novak Gjokoviç në Lojërat Olimpike sot – duke thyer raketa, duke sharë dhe duke u tërbuar dhe duke u tërhequr nga dyshet duke i kushtuar kështu partneres së tij një medalje. Ai i la shokët e tij të skuadrës, fansat e tij poshtë dhe vendin e tij poshtë. Veprime të turpshme nga një kampion i supozuar” – tha Morgan.

Djokovic, i pari në botë momentalisht mbeti pa asnjë medalje nga këto Lojëra, edhe pse kishte premtuar se do të bëhej kampion olimpik.

Komento: