Giampaolo në telashe me yllin e Milanit, ka një dilemë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Giampaolo në telashe me yllin e Milanit, ka një dilemë

23:58 | 09 Shtator 2019

Spanjolli 25-vjeçar Suso është një burim konfuzi për Milanin, kështu shkruajnë mediat italiane.

Sulmuesi spanjoll nuk ka arritur të vendoset plotësisht në Milano dhe tre trajnerë të ndryshëm kanë luftuar për të marrë më të mirën nga lojtari, duke e vendosur atë në role të shumta të ndryshme pa sukses.

Vincenzo Montella, Gennaro Gattuso dhe tani Marco Giampaolo janë përpjekur të gjejnë një mënyrë për të shfrytëzuar përpara të talentuar, por asnjë rol në të cilin ai nuk ka paraqitur nuk ka sjellë ndonjëherë ndonjë konsistencë në shfaqjet e tij, përcjell ORAinfo.

Suso ishte i lidhur me klube të shumta në të gjithë Evropën këtë verë, të tilla si Fiorentina dhe Atletico Madrid, por një veprim nuk u materializua kurrë dhe tani Giampaolo do të duhet të gjejë një mënyrë për të shfrytëzuar lojtarin e tij, i cili është kontraktuar me kuqezinjtë deri në vitin 2022.

Spanjolli ka bërë 138 paraqitje për kuqezinjtë që nga ardhja e tij në 2015, duke shënuar 23 gola dhe siguruar 32 asistime në atë kohë. /ORAinfo/

Komento: