Gjest i madh nga Mbappe, dhuron miliona euro për për njerëzit e pastrehër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gjest i madh nga Mbappe, dhuron miliona euro për për njerëzit e pastrehër

22:42 | 27 Mars 2020

Mbappe ka dhuruar miliona euro për për njerëzit e pastrehë.

Koronavirusi ka goditur gjithë botën.

Natyrisht, më së shumti vuajnë personat e pastrehuar, e që janë shumë në Francë.

Megjithatë, Kylian Mbappe i ka ardhur në ndihmë duke dhuruar miliona euro, por që shifra nuk është bërë e saktë.

Lajmi është konfirmuar nga fondacioni i bamirësisë Abbe Pierre, që ndihmon njerëzit e pastrehuar.

E gjithë bota është paralizuar nga COVID-19 dhe të gjithë po përgatiten për një krizë të madhe globale.

Komento: