Gjyqtari i njohur ndërron jetë nga koronavirusi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Gjyqtari i njohur ndërron jetë nga koronavirusi

20:07 | 17 Prill 2020

Gjyqtari legjendar, Eddie Cotton ka vdekur pasi ishte i prekur me koronavirus.

Gjyqtari amerikan i boksit, është ndarë nga jeta, në moshën 72 vjeçare, transmeton lajmi.

Cotton ishte pozitiv në koronavirusi dhe nuk arriti t’i mbijetonte këtij infektimi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar IBF, gjatë së premtës (sot).Gjyqtari legjendar ishte dërguar në spital pasi vuante nga pneumonia.Ai kishte ndarë drejtësinë në duelin e madh mes Leëis dhe Tyson.

Komento: