Higuain e ‘falimenton’ Juventusin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Higuain e ‘falimenton’ Juventusin

08:45 | 18 Shtator 2020

Juventusit i kushton miliona largimi i Higuain.

Gonzalo Higuain është larguar zyrtarisht nga Juventusi.

Juve zyrtarisht ka shkëputur kontratën me Gonzalo Higuain, që do të ketë efekt negativ pasi do t’ju kushtojë 18.3 milionë euro.

Zonja e Vjetër pagoi 90 milionë euro për Higuain për ta marrë nga Napoli në vitin 2016.

Ai tashmë ndodhet në Amerikë dhe sezonin tjetër do të luajë në MLS te skuadra e David Beckham, Inter Miami.

Komento: