Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar

09:41 | 14 Gusht 2019

Mund t’iu duket e pabesueshme, por është e vërtetë.

Josiah Cameroon e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala.

Të parët e tij migruan në Australi në vitet e 50-ta.

Gjyshi humbi jetën në një aksident në vendin e punës, gjyshja përfundoi në psikiatri, më pas katër fëmijët e vegjël u birësuan nga familje australiane ku edhe u rriten dhe krijuan familje.

Si e kuptuan ata identitetin e tyre, ndjekim një rrefim nga të rinjtë që e rikthyen identitetin shqiptar në Australi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!