Ia solli Realit tri herë Champions League, Perez po e përzë në janar

23:59 | 14 Dhjetor 2018

Keylor Navas e di se ai do të largohet nga Real Madrid,

Pas ndeshjes kundër CSKA, ku, pavarësisht faktit se Real Madrid nuk po luante mirë, Solari e la atë përsëri në stol, e kjo e bën të qartë se ai do të thotë lamtumirë klubit në janar përcjell ORAinfo.

Por bomba e fundit nuk është ajo. Largimi i tij është kënduar për një kohë të gjatë, praktikisht që nga ardhja e Courtois u bë publike. Surprizë është mënyra se si do të jepet.

Sepse Florentino Pérez nuk dëshiron të gëlltisë një ditë tjetër me Keylor dhe do t’i japë letrën e lirisë. Në këtë mënyrë, Navas do të jetë i lirë të negociojë me çdo klub.

Lazio, skuadra që ka treguar interesin më të madh në këtë moment.

Një lamtumirë e hidhur për një portier i cili e ka udhëhequr Madridin për të fituar tre herë Ligën e Kampionëve të njëpasnjëshme.

Por koha e tij ka mbaruar dhe Florentino e dëshiron atë të largohet dhe atë së shpejti.
Pranë tij, Kiko Casilla gjithashtu do të largohet. Ata do të bëjnë vend për Andriy Luninin./ORAinfo/

Komento: