Ibrahimovic tregon arsyen pse e refuzoi Milanin, e papritur deklarata e tij

10:54 | 19 Dhjetor 2018

Zlatan Ibrahimoviç ka shpjeguar se pse mori vendim për të refuzuar Milanin për LA Galaxy.

Ibrahimoviç pritej gjerësisht të ribashkohej me Milanin pasi dështimi i Galaxy-t të kualifikohet për të luajtur me MLS, por ekipi amerikan konfirmoi të martën se ish-sulmuesi i Juventusit dhe Interit kishte vendosur që të qëndronte në Amerikë përcjell ORAinfo.

“Kishte shumë biseda, por kurrë nuk u largova”, u tha 37-vjeçare gazetarëve.

“Unë nuk kam përfunduar ende me MLS, ende kam gjëra për të bërë. Sezoni im i parë ishte vetëm një ngrohje, kështu që i dyti do të jetë ndryshe.

“E njoh Ligën dhe kundërshtarët e mi tani më mirë, dhe më mirë ndihem fizikisht. Kam ardhur këtu për t’i dhënë fund karrierës sime “, ka thënë Ibra./ORAinfo/

Komento: