Inter dhe Juventus nisin ‘luftën’ për yllin shqiptar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter dhe Juventus nisin ‘luftën’ për yllin shqiptar

09:59 | 22 Dhjetor 2019

Gjigantët e Serie A nisin derbin për mbrojtësin shqiptar, Marash Kumbullaka.

Kumbulla, i cili luan me fanellën e Veronës, ka regjistruar disa paraqitje të mrekullueshme në partneritet me Amir Rrahmanin e Kosovës.

Paraqitjet e mira të Kumbullës duket se nuk i kanë ikur skuadrës së Inter dhe asaj të Juventus, që tashmë janë interesaur për lojtarin.

‘Calciomercato’ bën të ditur se Inter dhe Juve po e vëzhgojnë me kujdes yllin e Veronës, transmeton lajmi.

19 vjeçari ka impresionuar në Serie A këtë sezon dhe tashmë interesimi për shqiptarin është i madh.

Kumbulla ka një kontratë valide me Veronën deri në vitin 2022.

Komento: