Inter e Milan në luftë për talentin 17 vjeçar të mesfushës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter e Milan në luftë për talentin 17 vjeçar të mesfushës

13:11 | 27 Korrik 2021

AC Milan përballet me konkurrencë në ndjekjen e tyre të mesfushorit të Genk Pierre Dwomoh.

Edicioni i këtij mëngjesi i Tuttosport shkruan se Milani nuk është skuadra e vetme e Serie A që dëshiron mesfushorin 17-vjeçar mbajtës pas disa lidhjeve intensive gjatë dy javëve të fundit, përcjell ORAinfo.

Edhe rivalët e tyre Inter po mendojnë për lojtarin e Genk.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i ekipit belg për talentin e mesfushës.

Ende nuk është caktuar çmimi i lojtarit, por bazuar nga mosha e tij dhe talenti i madh që ka, vlera e tij do të sillet mbi 20 milionë euro. /ORAinfo/

Komento: