Inter lë me ‘gishta në gojë’ Milanin, po e tranferon lojtarin 60 milionësh nga Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter lë me ‘gishta në gojë’ Milanin, po e tranferon lojtarin 60 milionësh nga Real Madrid

08:34 | 15 Shtator 2020

Real Madrid dhe Inter kanë arritur një marrëveshje për Lautaro Martinez dhenë këtë marrëveshje mund të përfshihet edhe shënjestëra e Milanit, Luka Joviç.

Sipas SportMediaset, Interi është përpjekur ta mbajë interesimin fshehtë në mënyrë që të mos prishë marrëveshjen e tyre për të nënshkruar me Arturo Vidal nga rivalët e Realit, Barcelona, por raporti thotë se gjithçka është në vend që Lautaro të lëvizë në Bernabeu, përcjell ORAinfo

SportMediaset vëren se me paratë e marra nga shitja, Interi mund të përpiqet seriozisht të zbarkojë N’Golo KGole, ndërsa Real Madrid mund të heqë dorë nga pjesa e ekuilibrit që Interi i detyrohet Achraf Hakimit për të ëmbëlsuar marrëveshjen.

Nëse Madrid do të paguante 60 milionë euro plus Achraf, Interi do të shkonte pas Kante dhe gjithashtu do të përpiqej të merrte në huazim sshënjestrëne raportuar të Milanit, Luka Jovic.

Ishte MilanNews ai që raportoi gjatë fundjavës se ideja e nënshkrimit të Luka Jovic me hua në fund të tregut duhet të monitorohet. /ORAinfo/

Komento: