Interi jep lajmin ‘fantastik’, arrin marrëveshje me yllin e Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Interi jep lajmin ‘fantastik’, arrin marrëveshje me yllin e Chelseas

00:05 | 21 Janar 2020

Një lajm i mirë ka ardhur për tifozët e skuadrës së Interit.

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka konfirmuar për Sky në Itali në orën e fundit që klubi nga Serie A ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e krahut te Chelsea, Victor Moses.

“Është arritur një marrëveshje në princip me Chelsea për Victor Moses. Ne po bëjmë analizat këtë moment”, ka thënë ai.

Në të njëjtën kohë, Ausilio ka folur edhe për arritjen ndonjë marrëveshje të mundshme me mesfushorin e Tottenham, Christian Eriksen.

“Eriksen është një lojtar i rëndësishëm. Ne kemi dërguar një ofertë zyrtare dhe tani po presim”, ka shtuar ai.

Komento: