Ja çfarë kuptimi ka nëse keni këso shenja në trup – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ja çfarë kuptimi ka nëse keni këso shenja në trup

23:39 | 03 Qershor 2019

Shenjat në trup po aq sa të rralla, janë edhe estetike në trup.

Megjithëse disa prej personave që bartin shenja në trup që nga lindja mund t’i cilësojnë si të shëmtuara, ato konsiderohen nga shumica si “mrekulli”.

Sido që të jetë, brenda vetës ato ngërthejnë një kuptim tejët hyjnor, i cili nuk është vërtetuar shkencërisht.

Sipas personave që besojnë në riinkarnim, një shenjë e tillë mund të jetë si shenjë e ndonjë gërvishtjeje nga jeta e kaluar.

Riinkarnimi nënkupton ringjalljen e shpirtit përmes futjes së një materie të re që vjen në këtë botë, këtë rast trupin e njerëzve dhe kafshëve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!